Ohlasovacie živnosti

Ohlasovacie živnosti sú tie živnosti, ktoré sa smú prevádzkovať na základe ohlásenia živnostenskému úradu. Pri ohlasovaní niektorých živností je potrebné predložiť doklady preukazujúce odbornú spôsobilosť na vykonávanie týchto živností.

Medzi ohlasovacie živnosti patria:
- remeselné živnosti
- viazané živnosti
- voľné živnosti

Druhy živností

Odoberajte najnovšie články a videá o podnikaní emailom!

Súvisiace témy: 

Komentáre

Re: Ohlasovacie živnosti

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na založenie ohlasovacej živnosti. Chcela by som si založiť živnosť na vedenie účtovníctva. Podľa Zákonníka práce:
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

V predmete činnosti môjho zamestnávateľa je aj: činnosť účtovných a ekonomických poradcov. Je teda potrebné, aby som k založeniu tejto živnosti doložila aj písomný súhlas môjho zamestnávateľa?
Ďakujem za odpoveď.

Re: Ohlasovacie živnosti

Potrebujem pomoc, Moja žena je vyučená kozmetička vizážistka s maturitou a chce mať na to živnosť, prosím o radu ako na to?
Ďakujem Pagi.

Re: Ohlasovacie živnosti

dobrý deň, chcela by som sa spýtať ,chcem si otvoriť obchodík s oblečením musím mať prax alebo školu ako predavačka alebo také niečo ?

Dôležité: Dodržujte tieto pravidlá písania príspevkov a komentárov!