Bohatý verzus chudobný

Bohatý verzus chudobný

V tomto horúcom začiatku dovolenkovej sezóny som sa rozhodol, že napíšem niečo oddychové a zároveň aj trochu poučné.

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo je jeden človek chudobný a druhý bohatý, aj keď pochádzajú z rovnakej spoločenskej vrstvy a ich štartovacia pozícia v živote bola rovnaká?

Väčšinou je to kvôli jednej veci. Jednoduchej, ale na prvý pohľad niekedy nepostrehnuteľnej. A tou vecou je .... tadá .... rozdielny spôsob myslenia.

Z rozdielneho spôsobu myslenia vyplýva aj rozdielny prístup k životu.

Prečítajte si nasledujúce myšlienky autora motivačnej literatúry T. Harv Ekera. Určite v nich nájdete aspoň zrnko inšpirácie:


Bohatý verí v “Ja tvorím svoj život.“
Chudobný verí v “Život sa mi deje.“

*

Bohatý hrá hru peňazí, aby vyhral.
Chudobný hrá hru peňazí, aby neprehral.

*

Bohatý myslí vo veľkom.
Chudobný myslí v malom.

*

Bohatý sa sústredí na príležitosti.
Chudobný sa sústredí na prekážky.

*

Bohatý obdivuje iných bohatých a úspešných.
Chudobný nenávidí bohatých a úspešných.

*

Bohatý sa stýka s pozitívnymi, úspešnými ľuďmi.
Chudobný sa stýka s negatívnymi, neúspešnými ľuďmi.

*

Bohatý je ochotný propagovať a predávať seba a svoju hodnotu.
Chudobný nechce ani počuť o propagácii a predaji.

*

Bohatý je väčší než jeho problémy.
Chudobný je menší než jeho problémy.

*

Bohatý je excelentný v prijímaní.
Chudobný je slabý v prijímaní.

*

Bohatý chce byť platený na základe svojich výsledkov.
Chudobný chce byť platený na základe času, ktorý venuje práci.

*

Bohatý verí, že môže mať “jedno aj druhé.“
Chudobný verí, že môže mať “buď jedno alebo druhé.“

*

Bohatý necháva peniaze tvrdo pracovať pre neho.
Chudobný tvrdo pracuje pre peniaze.

*

Bohatý koná napriek strachu.
Chudobný nekoná kvôli strachu.

*

Bohatý sa neustále učí a rastie.
Chudobný si myslí, že už vie dosť.

Prajem vám pekné leto.

Aby ste nikdy nezmeškali žiadny náš článok, zadajte váš e-mail vpravo.

Odoberajte najnovšie články a videá o podnikaní emailom!

Komentáre

Re: Bohatý verzus chudobný

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo je jeden človek chudobný a druhý bohatý, aj keď pochádzajú z rovnakej spoločenskej vrstvy a ich štartovacia pozícia v živote bola rovnaká?

je to pekné ale celkom s tým nesúhlasím, lebo ide tu aj o kus šťastia, či sa stretnete so správnymi ľudmi ktorí Vás posunú niekam , či máte dobré východzie pozície z rodiny a pod. Je to o kontaktoch, šťastí ale aj usilovnosti. Ale ak ste sa neocitli v správny čas na správnom mieste, nezískali správne informácie , môžte byť akokoľvek usilovný a poctivý máte prd. Dá sa o tomto pekne písať ale život o inom.

Re: Bohatý verzus chudobný

Vďaka za komentár. Otázka je, čo je to šťastie :)

Keď každý deň budete aktívne robiť všetko pre to, aby ste spoznali tých správnych ľudí a našli tie správne príležitosti a nakoniec sa vám podarí uspieť, bude to preto, že máte šťastie?

Keď budete len pasívne sedieť a čakať, čo vám život prinesie a nakoniec nič nedosiahnete, bude to preto, že nemáte šťastie?

Re: Bohatý verzus chudobný

Tento vtip to celé vystihuje:

Mal som to šťastie, že sa mi podarilo zbohatnúť zo dňa na deň. Pracoval som na tom 20 rokov.

Re: Bohatý verzus chudobný

Neuveritelna pravda, je to tak.. je to o sile pritažlivosti a neustalich pozitivnych myslienkach, ktore sa k Vam budú vracať ako splnene..treba v tom vytrvat

Re: Bohatý verzus chudobný

Mirocka, vďaka za komentár. A aby nezostalo iba pri tých myšlienkach, hlavne treba konať. Iba myslieť nestačí. Treba aj ROBIŤ niečo, čo nás posunie vpred.

Re: Bohatý verzus chudobný

Rád by som pridal komentár na Vašu Tému.Položme si jednu otázku.Ak budeme všetci bohatý a peniaze budú pracovať pre každého, kto bude odvádzať skutočnú a poctivú robotu?Keby to bolo jednoduché ako v rozprávke potom by sme boli všetci bohatý.Nikto bohatý z neba nespadol a ak niekto zbohatol, tak iba za pomoci iných ľudí, ktorý kôli peniazom neboli ochotný škriabať sa po chrbte niekoho iného.Toho čo v tejto dobe nazývame bohatým, je človek, ktorý má dostatočné množstvo fianncií, ktoré pochádzajú od iných ľudí, či už poctivou cestou(legálnou-povolenou zákonom),alebo cestou kedy riskujú trestnoprávne konanie.Ľudia sa snažia byť bohatý zo strachu z neistoty v budúcnosti a z nedostatku.Snažia sa zbohatnúť, aby už v budúcnosti nemuseli vyvíjať veľkú námahu za účelom zaobstarania si potravy alebo uspokojenia svojich potrieb.Človek sa snaží celý život zbohatnúť zo strachu.Strach je pohoná látka nášho systému.Vychovali nás tak aby sme sa báli.Máme plné gate ak si predstavíme ,že v budúcnosti budeme úplne chudobný a nebudeme nič vlastniť.Sme len dobre vycvičené bábky, ktoré takmer ani nedokážu myslieť svojou hlavou.Kto z nás niekedy pomyslel na ľudí, ktorý nemajú absolútne nič a zomierajú od hladu, kôli ľudom ktorý chcú mať všetko a obedujú v hnusne drahých reštauráciach ešte hnusnejšie jedlá, ktoré možno niesú chutné ale sú trendy.Nuž pravda je taká, že taký človek si nevšíma skutočnosti, že obral už aj tak chudobných ľudí,či už si je toho vedomý,alebo nie.Skutočnosť je taká, že cesta za bohatstvom je ignorancia fungovania ekonomiky a situácie, ktorá sa od nej odvíja.Obľúbené alibi ľudí sú argument tipu."Veď čo šak aj oni majú.Sám to predsa nezmením" To že žijeme na dlh, miera inflácie a to, od akých faktorov sa odvíja.Hypotéka,úvery atď.Myslíte si že to je scenár popolušky s dobrým koncom?Koho zaujíma fakt, že to nieje bezodná diera.Teraz sa máme dobre potom umrieme a nech si ďalší poradia.Zakladáme rodiny, spokojne plodíme deti,ktoré budú obeťou ešte väčšieho utrpenia.Toto bude koniec amerického filmu, kedy nezistia ľudia svoju skrytú dobrotu a lásku, ale kedy vypláva na povrch, že sme iba sebecké a nenásytné stvorenia bez vlastného rozumu so samopalom v ruke a s oddanosťou systému, ktorému absolútne nerozumieme.

Re: Bohatý verzus chudobný

Jozef, jasné, že podvodné obohacovanie sa neuznávam ani ja a ani ho nepropagujem.

Pointa bola zhruba v tom, že svoje ciele dosiahne ten, kto na ich dosiahnutí aktívne a vytrvalo pracuje.

Kto nič nerobí, len pasívne rozjíma nad tým, aké je všetko zlé, ten pravdepodobne nedosiahne nič.

p.s. V tomto fóre nie je povolené propagovať iné stránky. Odkaz bol zmazaný.

Re: Bohatý verzus chudobný

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či moja manželka, ktorá pracuje ako učiteľka v materskej škôlke môže podnikať popri zamestnaní. Prečítal som si niektoré články z ktorých som sa dozvedel, že na manželku neplatí zákon o štátnej službe. Manželka by chcel podnikať v prenájme nafukovacích atrakcií. Ďalej som sa však dočítal, že pre manželku platí zákon o výkone práce o verejnom záujme č. 552/2003z.z.. V uvedenom zákone som sa dočítal v §8 ods. 2 písm. b - že zamestnanec nesmie sprostredkúvať pre seba alebo inú fyzickú osobu alebo právnickú osobu obchodný styk - so štátom, s obcou, vyšším územným celkom , so štátnym podnikom, s rozpočtovou organizáciou atď.
Týmto by som sa chcel spýtať, že podľa uvedeného odseku nemôže vykonávať podnikanie v prenájme nafukovacích atrakcií, nakoľko atrakcie by chcela prenajímať pre školy, obce, firmy a fyzické osoby? Ďakujem a prajem pekný deň

Dôležité: Dodržujte tieto pravidlá písania príspevkov a komentárov!