Ročné zúčtovanie zdravotného urobia poisťovne namiesto vás?

Konečne sa budete môcť prestať trápiť s ročným zúčtovaním? Od budúceho roku by mali zdravotné poisťovne vykonávať ročné zúčtovanie poistného samé.

Ročné zúčtovanie si podnikatelia - živnostníci v súčasnosti zabezpečujú sami. Kto si nevie ročné zúčtovanie vypracovať sám - a takých živnostníkov je väčšina, spravidla každý rok zaplatí profesionálnej účtovníčke alebo účtovníkovi nezanedbateľnú čiastku za vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Za zamestnancov vykonávajú zúčtovanie zamestnávatelia, ktorých to tiež stojí nemalé prostriedky.

Pritom zdravotné poisťovne majú od daňových úradov k dispozícii všetky potrebné údaje o vašich príjmoch. Technicky preto nie je pre ne problém, aby zúčtovanie vykonali samé bez nutnosti vášho zásahu.

V parlamente je návrh zákona o zdravotných poisťovniach, v ktorom je aj navrhovaná zmena v spôsobe vypracovania ročného zúčtovania. Povinnosť jeho vykonania by mala prejsť na plecia zdravotných poisťovní. Ak by tento návrh bol prijatý, konečne by podnikateľom odpadli zbytočné starosti a výdavky s každoročným vykonávaním ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie.

Odoberajte najnovšie články a videá o podnikaní emailom!

Súvisiace témy: 

Komentáre

Dôležité: Dodržujte tieto pravidlá písania príspevkov a komentárov!