ubytovanie

Dobry vecer
chcem sa spytat do akeho druhu patri ubytovanie. chcem zacat podnikat s malou ubytovnou v jednom malom kupelnom meste a neviem o aku zivnost by sa jednalo.
dakujem

Odoberajte najnovšie články a videá o podnikaní emailom!

ubytovacie služby

Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností sú voľná živnosť.

sprostredkovanie ubytovania, letenky a listkov v londyne

Chcem sa opytat. Byvame s kamaratmi v Londyne a premyslame nad zalozenim zivnosti pre sprostredkovanie letenky do Londyna, ubytovania v Londyne a listkov na futbal v jednom balicku na nasej stranke. Mam zopar otazok:
1. Da sa to urobit ako zivnost bez toho, aby sa zakladala cestovna agentura?
2. Da sa na Slovensku spojit viac zivnosti do jedneho partnerstva (tak je to napr. v Anglicku) bez toho, aby sa zakladala sro?
3. Na zivnost 'Prevádzkovanie cestovnej agentúry' je nutne 'vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a jeden rok praxe v odbore'. Plati pre toto praca v hoteli?
4. Aka je zodpovednost pri zivnosti. Pri sro je to do vysky zakladneho imania. A pri zivnosti?

Velmi pekne dakujem za pripadne odpovede. Velmi by si mi pomohol...

Re: ubytovanie

Odpovie mi niekto?
Ubytovacie služby v rozsahu voľných činností je podnikateľskou činnosťou školského zariadenia, ktoré v hlavnej činnosti poskytuje ubytovacie a stravovacie služby v jednom balíku. Čím naplníme literu zákona o "ubytovacích službách v rozsahu voľných činností", ktoré sú podnikateľskou aktivitou školského zariadenia? Je tu podmienka aj preukázanie odbornej spôsobilosti, ak v samostanej hlavnej činnosti to preukázateľne robíme v rámci zriaďovacej listiny a jej náplne?

Dôležité: Dodržujte tieto pravidlá písania príspevkov a komentárov!