Auto

Automobil v podnikaní

auto v podnikani

Diskusné fórum: 

dobry den,Ak som zacinajuci SZCO  a chcem vyuzivat auto v podnikani,akou formou mam odpisovat.

Znami mi hovori ,ze mozem odpisovat 80 %  bez toho aby som si viedol knihu jazd.

co je na tom pravdy?pretoze som sa docital ze si mozem len uplatnit (Ak používa súkromné auto na podnikanie, účtovať si môže daň z motorových vozidiel a základnú náhradu určenú zákonom za kilometer jazdy. V súčasnosti je to za každý kilometer jazdy 0,183 eura plus vydavky na pohonne hmoty

alebo mozem pouzit auto ako majetok firmy uplatnit si pausal 80 % a nemusim viest knihu jazd??/dakujem

Súvisiace témy: 

info

Diskusné fórum: 

Dobry den p. Varhanik,

chcem Vas poprosit o radu. Som zivnostnokom od augusta 2011 a som aj kvartalny platca DPH. Vlastnim dost neobvyklu technologiu na cistenie, dezinfekciu a odmastnovanie roznych povrchov. Priatelka vlani v lete odisla z ekonomickych dovodov do nemecka, kde sa zamestnala a je spokojna a rozmyslali sme, ze by som za nou odisiel aj ja. Moju zivnost nechcem rusit, lebo je zaujimava a mam tu aj zamestnanca, ktoreho by som nerad pripravil o pracu, ktora ho bavi a je s nou spokojny. A teraz par otazok:

Súvisiace témy: 

Sukromne a firemne auto v podnikani

Diskusné fórum: 

Pekny den prajem,

rad by som sa spytal, ci je mozne mat ako SZCO sukromne auto vyuzivane na firemne ucely a aj zaroven druhe auto, ktore by bolo uz pisane na firmu? Na sukromnom vozidle by som robil cestaky a firemne auto by som vyuzival sem-tam a uplatnoval by som si do odpoctu cenu vozidla a naklady s tym spojene. Ak ma SZCO alebo S.R.O firemne vozidlo, musi vyuzit jednu z moznosti na odpocet PHM? alebo nemusi si uplatnit taketo odpisy (cize ziadnu knihu jazd, ziadne blocky, ..)?

Dakujem

Súvisiace témy: 

predaj alebo darovanie čiastočne odpísaného auta v majetku s.r.o.

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

poprosila by som o radu, naša s.r.o. má vo vlastníctve automobil, ktorý je len čiastočne odpísaný/OC 4818, zost.cena 2408 EUR/ zvažuje o predaji, alebo darovaní spoločníkovi. Auto spoločník použije pre osobnú potrebu. Nie je to príjem za prácu §5 alebo 6. 

1/ pri darovaní - aké povinnosti vyplývajú s.r.o. z hľadiska DPH /20% zo zostatkovej ceny - v ktorom riadku daňového priznania DPH sa uvedie/ a dane z príjmu? Ako postupovať u spoločníka? Má sa tento dar oceniť a pripadne zdaniť?

Súvisiace témy: 

Stroje v podnikaní

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, priateľ začal podnikať v oblasti lesných prác - manipulácia a ťažba dreva......používa pri práci traktor svojho otca. Musí ho mať on v prenájme od otca alebo napísané na vlastné meno? treba to niekam nahlasovať že používa stroj pri práci? ako je to s platením daní na takéto vozidlo?? a čo STK a emisná kontrola?čo môžeme dávať ohľadom traktora do výdavkov (nafta, náhradné diely, a pod.)?? a ako je to pri motorovej píle - čo sa dá dávať do výdavkov ohľadom motorovej píli??

Súvisiace témy: 

uplatnenie paušálnych výdavkov na PHM

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

uplatňujeme si 80 % paušálnych výdavkov zo spotrebovanej pohonnej látky. V zákone sme sa dočítali, že to predstavuje výdavky do výšky 80% z celkového preukázateľného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci
príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne.

Súvisiace témy: 

Možem si dať do výdavkov naftu?

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Som živnostníkom od 1 júla 2014. Cestujem z východu na západ na týždňovky kde aj vykonávam svoju činnosť. Možem si naftu uplatniť ako výdavky plus nejakých 0,18€ na km? Nemám zatiaľ zaplatenú cestnú daň a že vraj sa to dá aj spätne zaplatiť. Ďakujem za odpoveď

 

 

 

Súvisiace témy: 

Auto na živnosť z ČR

Diskusné fórum: 

Dobrý den, 

založil som si pred pár mesiacmi živnost na otvorenie baru no nastali komplikácie a otvorenie baru bud nebude alebo to bude este dlho trvat.

No zároveň by som potreboval nové auto tak sa chcem spýtat či je možne nejakym sposobom využit túto nepracujucu živnost na výhodnejsiu kúpu auta.

Ponuku mám vypracovanú v ČR kde je DPH 21%...

Prosím o radu krok po kroku lebo sa v tom moc nevyznam

Ďakujem

Súvisiace témy: 

dopravná zdravotná služba

Diskusné fórum: 

Dobrý večer, mám založenú živnosť na Slovensku na poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť (opatrovanie seniorov v Nemecku) Uvažujem nad rozšírením živnosti o dopravnú zdravotnú službu.Medzi živnosťami ale nie je živnosť pre zdravotnícky personál,(hľadali mi to na živnostenskom úrade)tak neviem, ako začať.som kvalifikovaný zdravotník.

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Auto