Dane

Dane

Zrážková daň

Diskusné fórum: 

Obec si objednal v novembri 2017 vystupenie polskej hudobnej skupiny na obecne dni (vystupenie je na uzemy SR) od slovenskej agentury. Slovenska agentura vystupenie polskej skupiny zabezpecil prostrednictvom polskej sprostredkujucej agentury. Obec za vystupenie polskej skupiny platil slovenskej agenture, ktora vyplatila polsku sprostredkujucu agenturu. Prijmi za predmetny vykon polskej skupine vyplaca polska sprostredkujuca agentura. Prijmi polskej skupiny su zdrojom prijmov na uzemi Slovenskej republiky podla § 16 ods. 1d ZoDP z ktorych sa dan vybera zrazkou podla § 43 ods.11.

Súvisiace témy: 

Živnosť a Slobodné povolanie zároveň

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Ako je to s odvodmi a DPH ak som živnostník (SZČO) a zároveň vykonávam aj umeleckú činnosť v rámci slobodného povolania?

1, Zaujíma ma, či budem platiť ZP a SP odvody za každé samostatne, alebo sa to považuje ako jeden celok a odvody sa budú odvíjať od celkových príjmov za obé činnosti?

2, Zaujíma ma ako to bude s DPH. Stanem sa platcom DPH keď dosiahnem strop príjmov z oboch dohromady, alebo pre každú jednú činnosť (živnostník a slob.povolanie) je tento strom nastavený samostatne?

 

Ďakujem

Súvisiace témy: 

Platiť dane

Diskusné fórum: 

Dobrý večer som začiatočník v podnikaní ako je to daňové priznanie a dane mám si odkladať peniaze na platenie daní alebo keď budem dávať daňové priznanie ???? Alebo mi vrátia peniaze ako to je lebo tých paragrafoch sa nevyznám

Súvisiace témy: 

Nakup materialu

Diskusné fórum: 

Dobry den,

Uvazujem o stavbe domu vo Svajciarsku s naslednym predanym.Na vystavbu si zoberiem uver.Cast prac vsak mozem vykonat sam,ako aj kupit material,ktory je ovela lacnejsi na sk..Za tymto ucelom uvazujem o zalozeni sro na slovensku,alebo je lepsia zivnost?(tu vo svajciarsku som zamestnany)...Zaujimalo by ma ako si mozem uplatnit odpocet dph z materialu nakupeneho na sk....tu je dan myslim 8 alebo 14 percent,kazdopadne mensia ako na sk...No svajciarsko nie je v eu..Dakujem za vysvetlenie

Súvisiace témy: 

HPP a súčasne DIČ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.
Pracujem na hlavný pracovný pomer a popri práci si chcem ešte privyrobiť. Mám možnosť pracovať na DIČ. Chcem sa opýtať keď budem súčasne robiť na HPP a DIČ aké povinnosti mi z toho vyplývajú.
1. ako sa vybavuje
2. aké odvody sa platia do zdravotnej a socialnej (povedali mi že len do zdravotnej ale keď pracujem  na HPP tak nemusím nič platiť )
3. aké povinnosti mám voči daňovému úradu
Ďakujem.

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Praca na zmluvu o dielo - preklady

Diskusné fórum: 

Dobry den, potrebovala by s radu ohladom viacerych veci. V tomto roku som zarobila 2650 eur na zmluvu o dielo na preklady v cudzom jazyku. Mam povinnost v marci podat danove priznanie? Z akej sumy zaplatim dane? A treba pripadne prilozit k dan. priznaniu aj nejeke prilohy? Niektore zmluvy som totizto uzavrela pisomne a ine ustne. K ustnym mam iba potvrdenie o prijati objednavky. Chcem sa este spytat, ci zakon nejako definuje, co je prilezitoatny prijem, pripadnu frekvenciu?

Súvisiace témy: 

Náklady na cestovanie vlakom (živnosť)

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mám otázku ohľadom nákladov na podnikanie. Som začínajúci živnostník (živnosť mám pár dní) a budem podnikať aj v ČR v priestoroch istej firmy. V čase, keď sa budem nachádzať v ČR sa tam budem zdržiavať v podnájme a cestovať plánujem vlakom nie viac ako 1-2 krát do mesiaca. Dajú sa takéto cesty považovať za náklady na podnikanie a odpočítať ich od príjmov ako výdavky pri platení dane?

Ďakujem za odpovede :)

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Dane