Dane

Dane

Platiť dane

Diskusné fórum: 

Dobrý večer som začiatočník v podnikaní ako je to daňové priznanie a dane mám si odkladať peniaze na platenie daní alebo keď budem dávať daňové priznanie ???? Alebo mi vrátia peniaze ako to je lebo tých paragrafoch sa nevyznám

Súvisiace témy: 

Nakup materialu

Diskusné fórum: 

Dobry den,

Uvazujem o stavbe domu vo Svajciarsku s naslednym predanym.Na vystavbu si zoberiem uver.Cast prac vsak mozem vykonat sam,ako aj kupit material,ktory je ovela lacnejsi na sk..Za tymto ucelom uvazujem o zalozeni sro na slovensku,alebo je lepsia zivnost?(tu vo svajciarsku som zamestnany)...Zaujimalo by ma ako si mozem uplatnit odpocet dph z materialu nakupeneho na sk....tu je dan myslim 8 alebo 14 percent,kazdopadne mensia ako na sk...No svajciarsko nie je v eu..Dakujem za vysvetlenie

Súvisiace témy: 

HPP a súčasne DIČ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.
Pracujem na hlavný pracovný pomer a popri práci si chcem ešte privyrobiť. Mám možnosť pracovať na DIČ. Chcem sa opýtať keď budem súčasne robiť na HPP a DIČ aké povinnosti mi z toho vyplývajú.
1. ako sa vybavuje
2. aké odvody sa platia do zdravotnej a socialnej (povedali mi že len do zdravotnej ale keď pracujem  na HPP tak nemusím nič platiť )
3. aké povinnosti mám voči daňovému úradu
Ďakujem.

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Praca na zmluvu o dielo - preklady

Diskusné fórum: 

Dobry den, potrebovala by s radu ohladom viacerych veci. V tomto roku som zarobila 2650 eur na zmluvu o dielo na preklady v cudzom jazyku. Mam povinnost v marci podat danove priznanie? Z akej sumy zaplatim dane? A treba pripadne prilozit k dan. priznaniu aj nejeke prilohy? Niektore zmluvy som totizto uzavrela pisomne a ine ustne. K ustnym mam iba potvrdenie o prijati objednavky. Chcem sa este spytat, ci zakon nejako definuje, co je prilezitoatny prijem, pripadnu frekvenciu?

Súvisiace témy: 

Náklady na cestovanie vlakom (živnosť)

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mám otázku ohľadom nákladov na podnikanie. Som začínajúci živnostník (živnosť mám pár dní) a budem podnikať aj v ČR v priestoroch istej firmy. V čase, keď sa budem nachádzať v ČR sa tam budem zdržiavať v podnájme a cestovať plánujem vlakom nie viac ako 1-2 krát do mesiaca. Dajú sa takéto cesty považovať za náklady na podnikanie a odpočítať ich od príjmov ako výdavky pri platení dane?

Ďakujem za odpovede :)

Súvisiace témy: 

Jednorázová akce - podnikání české firmy na Slovensku

Diskusné fórum: 

Krásný dobrý den, 

obracím se na Vás, protože jsem nikde nenašla uspokojivou odpověď na svůj, vcelku komplexní, dotaz.

V rámci konání koncertu Iron Maiden na Slovensku mám možnost provozovat 4 bary, sortiment je tedy vcelku daný - alkohol, nealko, cigarety, pochutiny. 
Zajímalo by mě, co musím v rámci zákona splnit:

Súvisiace témy: 

Práca na TPP v ČR - živnosť v SR?

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

od júna nastupujem do práce v ČR na TPP a zároveň si chcem založiť živnosť popri práci. Je možné si ju založiť na SR (kde budem mať naďalej trvalý pobyt) alebo si ju musím založiť v ČR (kde budem odvádzať odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne ako zamestnanec)? Prípadne - čo sa mi finančne viac oplatí?

Ďakujem.

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Dane