Príspevok na podnikanie, dotácie

Dotácie a príspevky na podnikanie

info

Diskusné fórum: 

Dobry den p. Varhanik,

chcem Vas poprosit o radu. Som zivnostnokom od augusta 2011 a som aj kvartalny platca DPH. Vlastnim dost neobvyklu technologiu na cistenie, dezinfekciu a odmastnovanie roznych povrchov. Priatelka vlani v lete odisla z ekonomickych dovodov do nemecka, kde sa zamestnala a je spokojna a rozmyslali sme, ze by som za nou odisiel aj ja. Moju zivnost nechcem rusit, lebo je zaujimava a mam tu aj zamestnanca, ktoreho by som nerad pripravil o pracu, ktora ho bavi a je s nou spokojny. A teraz par otazok:

Súvisiace témy: 

dotacia na zamestnanca od statu

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, chcel by som sa informovat....som živnostník a potrebujem zamestnat 1 zamestnanca,,mozem si požiadať urad práce o niejaky prispevok? Ak nie čo musim splňať a koľko zamestnancov musím mať...aku zmluvu mam dať zamestnancovi ak som živnostník

 

Dakujem

Súvisiace témy: 

Nákup fotoaparátu z dotácie z inej krajiny EU

Diskusné fórum: 

 

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je možné zakúpiť si fotoaparát s objektívom z dotácie (UPSVaR), ktorý mám v podnikateľskom pláne, aj z inej krajiny, napr. Taliansko, alebo musím dotáciu minuť len na Slovensku. 

Súvisiace témy: 

prispevok na prevadzku CHPD na zivnost popri zamestnani

Diskusné fórum: 

Dobry den pan Varhanik a vsetkym vospolok, som ZTP a poberam invalidny dochodok. chcela by som si zalozit zivnost, kedze som si prenajala bytove priestory,v ktorych budem byvat a zaroven ako ZTP si poziadam o prispevok na prevadzku chranenej dielne ,ktora bude v tychto bytovych priestoroch(o Prispevok na zriadenie  CHD od UP nebudem ziadat). Moja otazka znie, mozem sa uchadzat o tento prispevok na prevadzku CHD,aj ked budem mat zivnost popri zamestanani a budem vykonavat este pracu administrativneho charakteru na polovicny uvazok pre inu firmu?

Súvisiace témy: 

účtovanie dotácie na podnikanie

Diskusné fórum: 

Zdravím vás, chcem sa opýtať ako sa má zaúčtovať príspevok na podnikanie pre SZČO z UPSVARu, má sa začleniť medzi príjmy podliehajúce zdaneniu alebo nepodliehajúce? dakujem velmi pekne

Súvisiace témy: 

odvody zo zahranicia

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na otázku, na ktorú neviem nájsť odpoveď a ani neviem kde odpoveď hladať. Som szco osoba, a prijala som v roku 2015 príspevok na podnikanie. Avšak sa mi nedarí, a chcela by som si ísť privirobiť do Anglicka, brigádovať. 

Súvisiace témy: 

Omeškanie 2.časti príspevku

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, prosím o radu, zobrala som si príspevok pred 2,5 rokom.. 1.časť som odovzdala všetko v poriadku, 2.časť som si myslela, že mám čas do konca marca a oni mi povedali, že som mala prísť už v decembri :-( nikto ma neupozornil a tu dohodou som si neprecitala poriadne, takže moja chyba, zevraj :-( povedali mi, že musím vrátiť celých 100 %príspevku za nedodržanie termínu zanesenia... Všetky potrebné papiere mam.. Neviete poradiť či sa s tým bude dať ešte niečo? Je to nefer vrátiť 100 %, keď 60 % mi schválili.. Ale v zmluve to mam tiež tak napísané :-( mam sa odvolať?

Súvisiace témy: 

Príspevok na podnikanie a následná rodičovská dovolenka

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, začiatkom januára sa chystám požiadať si o príspevok na podnikanie, viem, že podmienkou je zotrvať v živnostníčení najemenej tri roky, ja však viem, že počas tejto doby by sme chceli splodiť potomka. Moja otázka teda je : ak získam príspevok na podnikanie a napr. po roku by som odišla na rodičovskú dovolenku je potrebné živnosť pozastaviť alebo bude naďalej plynúť trojročná lehota ? bude počas rodičovskej dovolenky za mňa platiť zdravotné poistenie štát alebo si ho budem platiť sama ?

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Príspevok na podnikanie, dotácie