Príspevok na podnikanie, dotácie

Dotácie a príspevky na podnikanie

Zivnost

Diskusné fórum: 

Dobry den som na materskej dovolenke a som vyucena pedikerka,kozmeticka a chcela by som sa tomu venovat,chcem sa opyatat ci existuje nieco take ako bocny prijem alebo volna zivnost resp.vedlajsi prijem ci by sa to dalo tak ze by som sa tomu venovala aj bez zivnosti?

Súvisiace témy: 

info

Diskusné fórum: 

Dobry den p. Varhanik,

chcem Vas poprosit o radu. Som zivnostnokom od augusta 2011 a som aj kvartalny platca DPH. Vlastnim dost neobvyklu technologiu na cistenie, dezinfekciu a odmastnovanie roznych povrchov. Priatelka vlani v lete odisla z ekonomickych dovodov do nemecka, kde sa zamestnala a je spokojna a rozmyslali sme, ze by som za nou odisiel aj ja. Moju zivnost nechcem rusit, lebo je zaujimava a mam tu aj zamestnanca, ktoreho by som nerad pripravil o pracu, ktora ho bavi a je s nou spokojny. A teraz par otazok:

Súvisiace témy: 

dotacia na zamestnanca od statu

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, chcel by som sa informovat....som živnostník a potrebujem zamestnat 1 zamestnanca,,mozem si požiadať urad práce o niejaky prispevok? Ak nie čo musim splňať a koľko zamestnancov musím mať...aku zmluvu mam dať zamestnancovi ak som živnostník

 

Dakujem

Súvisiace témy: 

Nákup fotoaparátu z dotácie z inej krajiny EU

Diskusné fórum: 

 

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je možné zakúpiť si fotoaparát s objektívom z dotácie (UPSVaR), ktorý mám v podnikateľskom pláne, aj z inej krajiny, napr. Taliansko, alebo musím dotáciu minuť len na Slovensku. 

Súvisiace témy: 

prispevok na prevadzku CHPD na zivnost popri zamestnani

Diskusné fórum: 

Dobry den pan Varhanik a vsetkym vospolok, som ZTP a poberam invalidny dochodok. chcela by som si zalozit zivnost, kedze som si prenajala bytove priestory,v ktorych budem byvat a zaroven ako ZTP si poziadam o prispevok na prevadzku chranenej dielne ,ktora bude v tychto bytovych priestoroch(o Prispevok na zriadenie  CHD od UP nebudem ziadat). Moja otazka znie, mozem sa uchadzat o tento prispevok na prevadzku CHD,aj ked budem mat zivnost popri zamestanani a budem vykonavat este pracu administrativneho charakteru na polovicny uvazok pre inu firmu?

Súvisiace témy: 

účtovanie dotácie na podnikanie

Diskusné fórum: 

Zdravím vás, chcem sa opýtať ako sa má zaúčtovať príspevok na podnikanie pre SZČO z UPSVARu, má sa začleniť medzi príjmy podliehajúce zdaneniu alebo nepodliehajúce? dakujem velmi pekne

Súvisiace témy: 

odvody zo zahranicia

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na otázku, na ktorú neviem nájsť odpoveď a ani neviem kde odpoveď hladať. Som szco osoba, a prijala som v roku 2015 príspevok na podnikanie. Avšak sa mi nedarí, a chcela by som si ísť privirobiť do Anglicka, brigádovať. 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Príspevok na podnikanie, dotácie