Faktúry, bloky a iné účtovné doklady

Náležitosti faktúr a iných účtovných dokladov

Zivnost

Diskusné fórum: 

Dobry den som na materskej dovolenke a som vyucena pedikerka,kozmeticka a chcela by som sa tomu venovat,chcem sa opyatat ci existuje nieco take ako bocny prijem alebo volna zivnost resp.vedlajsi prijem ci by sa to dalo tak ze by som sa tomu venovala aj bez zivnosti?

Súvisiace témy: 

veštenie, numerologia a registračná pokladna

Diskusné fórum: 

prosím vás nenašla som služby veštenie, numerologia, výklad kariet,- nutnosť mať registračnú pokladnu. To znamená, že tieto podnikajúce osoby môžu nadalej vydávať pokladničné doklady vypísané ručne?

 ja ako účtovník musím dať a on robí služby - nemusí?

 

 

Súvisiace témy: 

zivnost

Diskusné fórum: 

Mozem poprosit o informaciu,aku evidenciu musi viest zivnostnik? Jedna sa mi o zivnostnika,ktory raz za mesiac fakturuje za svoje sluzby a za fakturu dostava bud prostriedky na ucet pripadne v hotovosti. (Kniha vystv. A dosl. Faktur,pokladnicnu knihu ?)Dakujem za informacie.

Súvisiace témy: 

prenosná elektonicka registračná pokladňa

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,prosím o radu dostala som ulohu pokladníčky na elektroniskej prenosnej pokladni,keď že som nemala čas na naštudovanie a hneď som musela predávať,chcem sa spýtať či cez pokladňu musím nahadzovať aj výdavky. Sme urbasrko lesná spoločnosť.Ďakujem

Súvisiace témy: 

Vystavovanie FA

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, od prvého mája začínam podnikať napr. aj vo výrobe dekoračných bytových doplnkov. Chcem sa spýtať ako FO (neplatca DPH) môžem vystavovať FA aj nepodnikateľovi? Teda konečnému spotrebiteľovi, ktorý si odo mňa daný výrobok kúpi? Teda VFA by bola vystavená na meno spotrebiteľa a jeho adresu. Je to takto v poriadku? V živnosti nemám zahrnutý veľkoobchod a maloobchod, tak neviem, či môžem predávať aj spotrebiteľovi, či len fungovať ako dodávateľ pre iných podnikateľov. 

Ďakujem.

Súvisiace témy: 

info

Diskusné fórum: 

Dobry den p. Varhanik,

chcem Vas poprosit o radu. Som zivnostnokom od augusta 2011 a som aj kvartalny platca DPH. Vlastnim dost neobvyklu technologiu na cistenie, dezinfekciu a odmastnovanie roznych povrchov. Priatelka vlani v lete odisla z ekonomickych dovodov do nemecka, kde sa zamestnala a je spokojna a rozmyslali sme, ze by som za nou odisiel aj ja. Moju zivnost nechcem rusit, lebo je zaujimava a mam tu aj zamestnanca, ktoreho by som nerad pripravil o pracu, ktora ho bavi a je s nou spokojny. A teraz par otazok:

Súvisiace témy: 

pracovníci

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Chcem sa opítať mám volnú živnosť v stavebníctve konkrétne prípravné a dokončovacie práce. Chcem robyt ako subdodávaťeľ pre väčšie firmy s tým že im budem fakturovať iba ja jednu faktúru komplet za celú prácu. Je to veľa práce takže potrebujem aj nejakých spolupracovníkov. Prijal by som nejakých tiež so živnosťou s tým že oni by fakturovali mne faktúru za vykonanú prácu. Je možné prijať faktúry od iných živnostníkov ked som aj ja iba obyčajný živnostník?

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Faktúry, bloky a iné účtovné doklady