Materská, rodičovská

Materská, rodičovská

Zivnost

Diskusné fórum: 

Dobry den som na materskej dovolenke a som vyucena pedikerka,kozmeticka a chcela by som sa tomu venovat,chcem sa opyatat ci existuje nieco take ako bocny prijem alebo volna zivnost resp.vedlajsi prijem ci by sa to dalo tak ze by som sa tomu venovala aj bez zivnosti?

Súvisiace témy: 

rodičovský prisoevok

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.Chcem sa opýtať či mi bude niečo vyplatené keď mám živnosť a poberám rodičovský príspevok a mám zdravotné problémy,budem na maródke.Do soc.poistovne si neplatí.Mam nárok na nejaké vyplatenie maródky? Ďakujem.

 

Súvisiace témy: 

zivnost-s.r.o.-samostatne hospodariaci rolnik

Diskusné fórum: 

som na predlzenej neplatenej rodicovskej dovolenke do 6r. dietata / chodi len na pol dna do skolky/,  cize stat za mna plati zdravotne aj socialne odvody...keby som si zalozila teraz zivnost,resp. sr.o.,  resp. samost.hosp.rolnika...ako by to bolo co sa tyka tych zdrav.a social.odvodov / zostala by som poistenec statu/? 

Súvisiace témy: 

Materska

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, 

chcem si založit živnost popri zamestnani , no rada by som si založila už aj rodinu .Tehotenstov by nebol problem pri živnosti , nieje to naročna praca ani fyzicky ani psychicky . No neviem si to predstavit ako to je s materskou. Mam narok na matersku dovolenku z pohľadu ako zamestnanec, ale zaroveň nie ako živnostnik. Može to byť tak že v praci mi uznaju matersku dovolenku ale živnosť budem dalej vykonavať?? Dostanem tak matersky prispevok?? a po šiestom mesiaci rodičovský prispevok?? 

Súvisiace témy: 

Zivnost pocas materskej

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Zhruba o 2 týždne nastupujem na materskú dovolenku. Chcela by som sa Vás opýtať, či bude možné počas materskej dovolenky otvoriť živnosť? Doteraz som nepodnikala. Som zamestnaná na TPP, momentálne na PN pred materskou. Ak by bolo možné začať podnikať (teda otvoriť živnosť) aj keď budem na materskej, musím ukončiť pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som teraz zamestnaná?

Súvisiace témy: 

Príspevok na podnikanie a následná rodičovská dovolenka

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, začiatkom januára sa chystám požiadať si o príspevok na podnikanie, viem, že podmienkou je zotrvať v živnostníčení najemenej tri roky, ja však viem, že počas tejto doby by sme chceli splodiť potomka. Moja otázka teda je : ak získam príspevok na podnikanie a napr. po roku by som odišla na rodičovskú dovolenku je potrebné živnosť pozastaviť alebo bude naďalej plynúť trojročná lehota ? bude počas rodičovskej dovolenky za mňa platiť zdravotné poistenie štát alebo si ho budem platiť sama ?

Súvisiace témy: 

materská, rodičovská

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

v roku 2016 nastupujem na materskú. Som zamestnaná a mám aj živnosť.  Zamestnávateľ za mňa odvádza odvody z pracovného pomeru. Pracovnú zmluvu mám od 01.06.2013. Takže vymeriavacím základom bude ak sa nemýlim rok 2015. Čo sa týka živnosti, neplatím na základe príjmov, ktoré mi neprekročili stanovenú sumu povinné odvody do Sociánej poisťovne. Neplatím si ani dobrovoľné poistenie. Je nejaká možnosť ako si čo najviac navýšiť materskú? 

Môžete mi poradiť?

Ďakujem

Súvisiace témy: 

§ 49 druhýkrát po rodičovských dovolenkách

Diskusné fórum: 

Dobrý deň pán Varhaník, pozorne som čítala Váš článok o § 49 chcem sa však uistiť či som pochopila správne. V r. 2006 mi bola schválená podpora de Minimis, ktorú som v r. 2010 po narodení dcérky bola nútená zrušiť kvôli vtedajšiemu zákonu o rodičovskom príspevku (rozhodla som sa pre zrušenie - nie prerušenie). Po čase sa nám narodila ďalšie dieťatko a teraz som po dvoch rodičovských dovolenkách spolu 6 rokov. Robila som účtovníctvo a mala som aj klientov - po zrušení živnosti som ešte 2 roky robila na mandátnu zmluvuv, ale deti si ma skutočne vyžadovali, preto som s tým sekla.

Súvisiace témy: 

Žiadne odvody do Sociálnej poisťovne? Čo s vami bude v prípade PN, materskej, invalidity, nezamestnanosti alebo dôchodku?

Budete mať nárok na dôchodok, podporu, nemocenské v prípade PN, materské, invalidný dôchodok, ak neplatíte žiadne odvody do Sociálnej poisťovne? Dozviete sa v tomto článku.

Materská, živnosť pozastavená

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, 
od 17.7. som na materskej. 4. augusta to bude rok čo som si založila živnosť/ platila som si len odvody do ZP/...Na matersky prispevok žiaľ nemám narok, uplatniť si môžem až rodičovský príspevok, chcem preto živnosť pozastaviť aby som do ZP nemusela odvádzať odvody v podstate z ničoho. Je nutné sa potom hlásiť na nejaký úrad, sociálku príp. niečo iné ?
Ď. 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Materská, rodičovská