Odvody

Predaj tovaru z Číny na Slovensku

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

momentálne si zakladám vlastný e-shop a tovar je dovážaný z Číny. Ako to mám riešiť aby bolo všetko legálne ?  Cena za 1 kus produktu je okolo 22€. 

Taktiež moja otázka ja rovnaká len neskôr by som chcel spustiť predaj do celej EU, platí to narovnako ? 

 

Za odpoveď ďakujem.

Súvisiace témy: 

Odvody do socialne poistovne

Diskusné fórum: 


Dobry den. Som zivnostnik a doteraz som si platila dobrovolne odvody do socialnej poistovne (minimum), kedze moje podnikatelske prijmy nepresahovali vysku 5000+ eur rocne a nemala som povinnost si ich platit. Ak mam uz zaplatene odvody 15 rokov, z coho prameni, ze minimalny dochodok by mi po dovrseni 62 rokov mal byt vyplacany, mozem sa rozhodnut a neplatit si ich dalej? A keby som si ich nadalej dobrovolne platila (minimum), bude nejaky rozdiel vo vyske vyplacaneho starobneho dochodku, medzi zaplatenym minimom 15 rokov alebo 35 rokov ?
Dakujem
 

Súvisiace témy: 

Živnosť a Slobodné povolanie zároveň

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Ako je to s odvodmi a DPH ak som živnostník (SZČO) a zároveň vykonávam aj umeleckú činnosť v rámci slobodného povolania?

1, Zaujíma ma, či budem platiť ZP a SP odvody za každé samostatne, alebo sa to považuje ako jeden celok a odvody sa budú odvíjať od celkových príjmov za obé činnosti?

2, Zaujíma ma ako to bude s DPH. Stanem sa platcom DPH keď dosiahnem strop príjmov z oboch dohromady, alebo pre každú jednú činnosť (živnostník a slob.povolanie) je tento strom nastavený samostatne?

 

Ďakujem

Súvisiace témy: 

Založenie živnosti počas PN

Diskusné fórum: 

Potrebovala by som poradiť v mojej situácii - po ukončení pracovného pomeru u zamestnávateľa som v ochrannej dobe nastúpila na PN (od júla 2017). Môžem si počas PN založiť živnosť? Som povinná platiť odvody do ZP ako živnostník, keďže by som ostala na PN? Môžem po založení živnosti mať príjem na živnosť  a ostať naďalej PN ( práca by bola práca z domu) alebo musím ukončiť PN, aby som mohla bez zbytočných problémov pracovať na živnosť? ďakujem za Vaše rady.


 

Súvisiace témy: 

Nakup materialu

Diskusné fórum: 

Dobry den,

Uvazujem o stavbe domu vo Svajciarsku s naslednym predanym.Na vystavbu si zoberiem uver.Cast prac vsak mozem vykonat sam,ako aj kupit material,ktory je ovela lacnejsi na sk..Za tymto ucelom uvazujem o zalozeni sro na slovensku,alebo je lepsia zivnost?(tu vo svajciarsku som zamestnany)...Zaujimalo by ma ako si mozem uplatnit odpocet dph z materialu nakupeneho na sk....tu je dan myslim 8 alebo 14 percent,kazdopadne mensia ako na sk...No svajciarsko nie je v eu..Dakujem za vysvetlenie

Súvisiace témy: 

HPP a súčasne DIČ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.
Pracujem na hlavný pracovný pomer a popri práci si chcem ešte privyrobiť. Mám možnosť pracovať na DIČ. Chcem sa opýtať keď budem súčasne robiť na HPP a DIČ aké povinnosti mi z toho vyplývajú.
1. ako sa vybavuje
2. aké odvody sa platia do zdravotnej a socialnej (povedali mi že len do zdravotnej ale keď pracujem  na HPP tak nemusím nič platiť )
3. aké povinnosti mám voči daňovému úradu
Ďakujem.

Súvisiace témy: 

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Odvody