Odvody

Zodpovedny zastupca v praxi

Diskusné fórum: 

Dobry den, zodpovedny zastupca môze mat aj druhy pracovny pomer alebo mat zivnost? Zodpovedny zastupca moze zamestnany aj na skrateny uväzok? Ked ano, tak ako to je praxi ked zamestnam zastupcu napr na 10hodin /tyzden pri remeselnej zivnosti? budem musiet ratat s kontrolami alebo to je bezna vec? Realne zastupca by nepracoval vo firme ani vyplatu nedostal iba raz za cas odmenu za ,,figurovanie,, v firme. :) Poradte mi hladam najlepsie, a financne najlacnejsiu variantu aby som mohol prevadzkovat firmu viazanu na odbornu sposobilost . Dakujem pekne za odpovede a za informacie :)

Súvisiace témy: 

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Odvody do ZP

Diskusné fórum: 

Dobrý deň pán Varhaník,

1.1.2016 som si založil s.r.o. (jednoosobovú).

zaujímalo by ma či musím platiť odvody do zdravotnej poisťovne keď som európsky poistenec (Dôvera) a zároveň študent VŠ.

P.S. sociálne neplatím som konateľ bez nároku na odmenu

Ďakujem za odpoveď

Súvisiace témy: 

Vymeriavaci základ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

som študentkou na vysokej škole a zaujímam sa v diplomovej práci SZČO. Chcela by som sa opýtať ako to je s vymeriavacim základom v prípade, že živnostník požiada o odklad podania daňového priznania. Napríklad v tomto roku je min. vymeriavaci základ pre výpočet odvodov do SP 429 eur a max. 4290 eur platný od 1.1.2016 prípadne 1.7.2016, ak však živnostník odloží daňové priznanie do 30.06.2016 ako je to s vymeriavacim základom v jeho prípade?
Vopred ďakujem za váš čas a každú odpoveď

 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Odvody