Odvody

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Odvody do ZP

Diskusné fórum: 

Dobrý deň pán Varhaník,

1.1.2016 som si založil s.r.o. (jednoosobovú).

zaujímalo by ma či musím platiť odvody do zdravotnej poisťovne keď som európsky poistenec (Dôvera) a zároveň študent VŠ.

P.S. sociálne neplatím som konateľ bez nároku na odmenu

Ďakujem za odpoveď

Súvisiace témy: 

Vymeriavaci základ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

som študentkou na vysokej škole a zaujímam sa v diplomovej práci SZČO. Chcela by som sa opýtať ako to je s vymeriavacim základom v prípade, že živnostník požiada o odklad podania daňového priznania. Napríklad v tomto roku je min. vymeriavaci základ pre výpočet odvodov do SP 429 eur a max. 4290 eur platný od 1.1.2016 prípadne 1.7.2016, ak však živnostník odloží daňové priznanie do 30.06.2016 ako je to s vymeriavacim základom v jeho prípade?
Vopred ďakujem za váš čas a každú odpoveď

 

Súvisiace témy: 

Ako zaplatiť odvody za zamestnanca

Diskusné fórum: 

Dobrý deň! Vopred ĎAKUJEM za akúkoľvek  praktickú radu! Som SZČO a v máji tohto roku som sa registrovala ako zamestnávateľ. Mám dvoch ľudí na dohodu a tento mesiac im mám prvý krát spraviť výplatné pásky za mesiac jún a tiež za nich zaplatiť poistné- soc. a zdravotná. PROBLÉM mám so sociálnou poisťovňou. Pravdaže mi tam nikto nič nepovedal..teda nič čo by mi pomohlo. Že vraj ich elektronický systém ma navedie. No ničomu tam nechápem a už vôbec neviem, ako mám za ľudí zaplatiť a navyše ani neviem na aký účet atď. S páskou si asi poradím..dúfam. Viete mi prosím pomôcť?

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Odvody