Odvody

HPP a súčasne DIČ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.
Pracujem na hlavný pracovný pomer a popri práci si chcem ešte privyrobiť. Mám možnosť pracovať na DIČ. Chcem sa opýtať keď budem súčasne robiť na HPP a DIČ aké povinnosti mi z toho vyplývajú.
1. ako sa vybavuje
2. aké odvody sa platia do zdravotnej a socialnej (povedali mi že len do zdravotnej ale keď pracujem  na HPP tak nemusím nič platiť )
3. aké povinnosti mám voči daňovému úradu
Ďakujem.

Súvisiace témy: 

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Odvody do ZP

Diskusné fórum: 

Dobrý deň pán Varhaník,

1.1.2016 som si založil s.r.o. (jednoosobovú).

zaujímalo by ma či musím platiť odvody do zdravotnej poisťovne keď som európsky poistenec (Dôvera) a zároveň študent VŠ.

P.S. sociálne neplatím som konateľ bez nároku na odmenu

Ďakujem za odpoveď

Súvisiace témy: 

Vymeriavaci základ

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

som študentkou na vysokej škole a zaujímam sa v diplomovej práci SZČO. Chcela by som sa opýtať ako to je s vymeriavacim základom v prípade, že živnostník požiada o odklad podania daňového priznania. Napríklad v tomto roku je min. vymeriavaci základ pre výpočet odvodov do SP 429 eur a max. 4290 eur platný od 1.1.2016 prípadne 1.7.2016, ak však živnostník odloží daňové priznanie do 30.06.2016 ako je to s vymeriavacim základom v jeho prípade?
Vopred ďakujem za váš čas a každú odpoveď

 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Odvody