S.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.)

s.r.o. čo všetko môžem dať do odpisu

Diskusné fórum: 

Dobrý . Chcela by som sa spýtať. Mám s.r.o. 7 mesiacov a mám aj ekonomku ktorá má zatiaľ vôbec nič nepýtala. Myslím čo sa týka dokladov od nakúpeného tovaru ani žiadne blocky ani tovarove uzávierky. Ja som ich ani nerobila keďže som nevedela ze to treba . Ale hlavne mám s.r.o. pohostinstvo a ja som aj konateľ aj zamestnanec . Chcem sa spýtať či sa dať do odpisu napr. Televízor keďže sa mi pokazil ten čo tam bol pôvodne a ako to vlastne funguje napríklad ak si kúpim sedenie na terasu či tiež to môžem dať do odpisu a v akej cenovej relacii. Ďakujem pekne za skorú odpoveď.

Súvisiace témy: 

Získanie Technickej licencie pre predaj, montáž a núdzové otváranie bezpečnostnýchdverí

Diskusné fórum: 

Zdravím

Zaujíma ma ako môžem získať tech. licenciu pre predaj, montáž bezpečnostných dverí. a Tiež prevádzkovanie núdzové otváranie dverí. Prax viem doložiť potvrdením s predošlej firmy ktorá vlastní tech. licenciu. Mám SOU drevárske s maturitou vyučený ako stolár. Kedže niesom vyučený zámočník, mám nejakú šancu získať licenciu? Viem že to vydáva PZ Banská bystrica- pre mňa, stojí to cca 100 euro na poplatkoch na 10 r.V zákone nieje konkrétne špecifikované či musím mať všetko alebo len niečo s toho.Ďakujem za rady

Tomáš ,Zvolen

Súvisiace témy: 

Podnikanie v rakusku

Diskusné fórum: 

Dobrý deň chcel by som aby mi poradili chcem spraviť na slovensku firmu a začať podnikať v rakusku zobral by som len živnostníkov a pracovali by sme pre rakusku firmu da sa tak fungovať ďakujem za odpovede a čo všetko musím spraviť ohľadom toho ďakuje.

Súvisiace témy: 

Strazenie prevadzky

Diskusné fórum: 

Zdravim, mam taky nestandardny dopyt. 

Potrebujem najst serioznu agenturu na strazenie svojej prevadzky, nerada by som sa zaplietla s nespravnymi ludmi a zaroven nechcem nechat svoj majetok v rukach amaterom. Na inom fore som dostala pozitivne referencie na http://kasprofsecurity.sk - nepoculi ste o nich ? Spolupracujete s agenturou ktoru mozte doporucit, alebo naopak, ktorej sa mam vyhybat ? Dakujem ! 

Súvisiace témy: 

Zrušenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti pre sídlo spoločnosti

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, pred pár rokmi som dala  súhlas aby si synovec zapísal do obchodného registra ako sídlo spoločnosti nehnuteľnosť v mojom vlastníctve-rodinný dom. Je môžné tento súhlas zrušiť alebo vypovedať z mojej strany ? Akým spôsobom ?

Súvisiace témy: 

zmluvna pokuta

Diskusné fórum: 

Dobry den,

 

 Neviem ci to tu patri, ale potreboval by som poradit. Medzi sro a szčo je uzatvorená zmluva o spolupráci. V zmluve je odsek, kde je zmluvná pokuta pre odstupenie od zmluvy - teda ten ktorý od zmluvy odstupí - musí uhradiť zmluvnu ponukutu. Podotikám, zmluvná pokuta je na odstupenie, nie na porušenie povinnosti. Chcem sa ale opýtať, je toto v zmluve v poriadku? Môže byť uložená táto pokuta pri dôvodnom odstupení od zmluvy?

 

Ak máte nejaké skúsenosti, alebo niečo o tom viete Ďakuejm za odpovede. 

Súvisiace témy: 

Stavebná firma s.r.o.

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Rada by som sa touto cestou a prostredníctvom tejto stránky poradila ohľadom začiatkov pri založení stavebnej firmy s.r.o. so zameraním na výstavbu rodinných domov. Mimo samotného založenia s.r.o. sú samozrejmosťou aj zamestnanci s príslušnými odbormi v stavebníctve. A v tomto potrebujem poradiť. Ktoré odbornosti je nevyhnutné mať ako zamestnancov (murár, klampiar, vodar, kurenar....), pripadne si viem v priebehu samotného stavebného procesu najimat ľudí so živnosťou pre aktuálne potrebný úkon na stavbe?  Aký je v tomto postup zo začiatku.

Súvisiace témy: 

elektronicke zalozenie s.r.o

Diskusné fórum: 

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu ohladom elektronickeho zalozenia s.r.o. Nie je mi jasne, akym sposobom ohlasim zivnost sucasne so zalozenim s.r o v tomto pripade. Vyplnal som elektronicky xml formular, preklikol som sa aj na elektronicku sluzbu na portale slovensko.sk, no nic take som tam nevidel.

 

Za pomoc vopred dakujem

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - S.r.o.