S.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.)

zmluvna pokuta

Diskusné fórum: 

Dobry den,

 

 Neviem ci to tu patri, ale potreboval by som poradit. Medzi sro a szčo je uzatvorená zmluva o spolupráci. V zmluve je odsek, kde je zmluvná pokuta pre odstupenie od zmluvy - teda ten ktorý od zmluvy odstupí - musí uhradiť zmluvnu ponukutu. Podotikám, zmluvná pokuta je na odstupenie, nie na porušenie povinnosti. Chcem sa ale opýtať, je toto v zmluve v poriadku? Môže byť uložená táto pokuta pri dôvodnom odstupení od zmluvy?

 

Ak máte nejaké skúsenosti, alebo niečo o tom viete Ďakuejm za odpovede. 

Súvisiace témy: 

Stavebná firma s.r.o.

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Rada by som sa touto cestou a prostredníctvom tejto stránky poradila ohľadom začiatkov pri založení stavebnej firmy s.r.o. so zameraním na výstavbu rodinných domov. Mimo samotného založenia s.r.o. sú samozrejmosťou aj zamestnanci s príslušnými odbormi v stavebníctve. A v tomto potrebujem poradiť. Ktoré odbornosti je nevyhnutné mať ako zamestnancov (murár, klampiar, vodar, kurenar....), pripadne si viem v priebehu samotného stavebného procesu najimat ľudí so živnosťou pre aktuálne potrebný úkon na stavbe?  Aký je v tomto postup zo začiatku.

Súvisiace témy: 

elektronicke zalozenie s.r.o

Diskusné fórum: 

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu ohladom elektronickeho zalozenia s.r.o. Nie je mi jasne, akym sposobom ohlasim zivnost sucasne so zalozenim s.r o v tomto pripade. Vyplnal som elektronicky xml formular, preklikol som sa aj na elektronicku sluzbu na portale slovensko.sk, no nic take som tam nevidel.

 

Za pomoc vopred dakujem

Súvisiace témy: 

Jednorázová akce - podnikání české firmy na Slovensku

Diskusné fórum: 

Krásný dobrý den, 

obracím se na Vás, protože jsem nikde nenašla uspokojivou odpověď na svůj, vcelku komplexní, dotaz.

V rámci konání koncertu Iron Maiden na Slovensku mám možnost provozovat 4 bary, sortiment je tedy vcelku daný - alkohol, nealko, cigarety, pochutiny. 
Zajímalo by mě, co musím v rámci zákona splnit:

Súvisiace témy: 

Zrušenie konateľstva, Daňová licencie

Diskusné fórum: 

Dobry deň, som konateľom v sro. Táto firma je roky nečinná. Majiteľ firmy je z CR. Minuly rok som zaplatila daňovú licenciu , vlastník  mi ju neuhradil tak som to platila z vlastného vrecka. Tento rok som požiadala o odklad. Moja otázka je ci som povinná zaplatiť daň. Licenciu , kto je povinný zaplatiť daň licenciu , konateľ ci vlastník ? A akým spôsobom sa vzdať konateľstva, ak vlastník nekomunikuje.? Ďakujem Vám za odpoved 

Súvisiace témy: 

s.r.o. a zivnost

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Mám pre Vás veľmi dôležitú otázku. Budem veľmi vďačna za pomoc. Keď už mám s.r.o. (gastronomia) môžem zároveň zalozit zivnost (e-shop) ako uplne ina samostatná spoločnosť pod iným menom ? 

 

S pozdravom,

Agnieszka

Súvisiace témy: 

Odklad daňového priznania - Predĺženie lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej a právnickej osoby

Dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

Aké sú výhody a nevýhody odloženia daňového priznania? Kedy sa vám to oplatí a kedy nie? Ako vám môže odklad daňového priznania ušetriť peniaze?

Čítajte ďalej a dozviete sa ešte oveľa viac!

Predaj náhradných dielov na motorové vozidlo - musím mať registračnú pokladňu?

Diskusné fórum: 

Prosím o info: Musím mať registračnú pokladňu keď predávam náhradné diely na motorové vozidlá, ďakujem za odpoveď

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - S.r.o.