S.r.o.

Spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.)

Zodpovedny zastupca v praxi

Diskusné fórum: 

Dobry den, zodpovedny zastupca môze mat aj druhy pracovny pomer alebo mat zivnost? Zodpovedny zastupca moze zamestnany aj na skrateny uväzok? Ked ano, tak ako to je praxi ked zamestnam zastupcu napr na 10hodin /tyzden pri remeselnej zivnosti? budem musiet ratat s kontrolami alebo to je bezna vec? Realne zastupca by nepracoval vo firme ani vyplatu nedostal iba raz za cas odmenu za ,,figurovanie,, v firme. :) Poradte mi hladam najlepsie, a financne najlacnejsiu variantu aby som mohol prevadzkovat firmu viazanu na odbornu sposobilost . Dakujem pekne za odpovede a za informacie :)

Súvisiace témy: 

zmluvna pokuta

Diskusné fórum: 

Dobry den,

 

 Neviem ci to tu patri, ale potreboval by som poradit. Medzi sro a szčo je uzatvorená zmluva o spolupráci. V zmluve je odsek, kde je zmluvná pokuta pre odstupenie od zmluvy - teda ten ktorý od zmluvy odstupí - musí uhradiť zmluvnu ponukutu. Podotikám, zmluvná pokuta je na odstupenie, nie na porušenie povinnosti. Chcem sa ale opýtať, je toto v zmluve v poriadku? Môže byť uložená táto pokuta pri dôvodnom odstupení od zmluvy?

 

Ak máte nejaké skúsenosti, alebo niečo o tom viete Ďakuejm za odpovede. 

Súvisiace témy: 

Stavebná firma s.r.o.

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Rada by som sa touto cestou a prostredníctvom tejto stránky poradila ohľadom začiatkov pri založení stavebnej firmy s.r.o. so zameraním na výstavbu rodinných domov. Mimo samotného založenia s.r.o. sú samozrejmosťou aj zamestnanci s príslušnými odbormi v stavebníctve. A v tomto potrebujem poradiť. Ktoré odbornosti je nevyhnutné mať ako zamestnancov (murár, klampiar, vodar, kurenar....), pripadne si viem v priebehu samotného stavebného procesu najimat ľudí so živnosťou pre aktuálne potrebný úkon na stavbe?  Aký je v tomto postup zo začiatku.

Súvisiace témy: 

elektronicke zalozenie s.r.o

Diskusné fórum: 

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu ohladom elektronickeho zalozenia s.r.o. Nie je mi jasne, akym sposobom ohlasim zivnost sucasne so zalozenim s.r o v tomto pripade. Vyplnal som elektronicky xml formular, preklikol som sa aj na elektronicku sluzbu na portale slovensko.sk, no nic take som tam nevidel.

 

Za pomoc vopred dakujem

Súvisiace témy: 

Jednorázová akce - podnikání české firmy na Slovensku

Diskusné fórum: 

Krásný dobrý den, 

obracím se na Vás, protože jsem nikde nenašla uspokojivou odpověď na svůj, vcelku komplexní, dotaz.

V rámci konání koncertu Iron Maiden na Slovensku mám možnost provozovat 4 bary, sortiment je tedy vcelku daný - alkohol, nealko, cigarety, pochutiny. 
Zajímalo by mě, co musím v rámci zákona splnit:

Súvisiace témy: 

Zrušenie konateľstva, Daňová licencie

Diskusné fórum: 

Dobry deň, som konateľom v sro. Táto firma je roky nečinná. Majiteľ firmy je z CR. Minuly rok som zaplatila daňovú licenciu , vlastník  mi ju neuhradil tak som to platila z vlastného vrecka. Tento rok som požiadala o odklad. Moja otázka je ci som povinná zaplatiť daň. Licenciu , kto je povinný zaplatiť daň licenciu , konateľ ci vlastník ? A akým spôsobom sa vzdať konateľstva, ak vlastník nekomunikuje.? Ďakujem Vám za odpoved 

Súvisiace témy: 

s.r.o. a zivnost

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Mám pre Vás veľmi dôležitú otázku. Budem veľmi vďačna za pomoc. Keď už mám s.r.o. (gastronomia) môžem zároveň zalozit zivnost (e-shop) ako uplne ina samostatná spoločnosť pod iným menom ? 

 

S pozdravom,

Agnieszka

Súvisiace témy: 

Odklad daňového priznania - Predĺženie lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej a právnickej osoby

Dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

Aké sú výhody a nevýhody odloženia daňového priznania? Kedy sa vám to oplatí a kedy nie? Ako vám môže odklad daňového priznania ušetriť peniaze?

Čítajte ďalej a dozviete sa ešte oveľa viac!

Predaj náhradných dielov na motorové vozidlo - musím mať registračnú pokladňu?

Diskusné fórum: 

Prosím o info: Musím mať registračnú pokladňu keď predávam náhradné diely na motorové vozidlá, ďakujem za odpoveď

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - S.r.o.