Začiatok podnikania

Ako začať podnikať

Predaj tovaru z Číny na Slovensku

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

momentálne si zakladám vlastný e-shop a tovar je dovážaný z Číny. Ako to mám riešiť aby bolo všetko legálne ?  Cena za 1 kus produktu je okolo 22€. 

Taktiež moja otázka ja rovnaká len neskôr by som chcel spustiť predaj do celej EU, platí to narovnako ? 

 

Za odpoveď ďakujem.

Súvisiace témy: 

Cukrarenska vyroba.

Diskusné fórum: 

Dobry den, potrebujem poradit ako si mozem otvorit zivnost pekarska a cukrarska vyroba, ked nemam vyucnylist. Mam ukoncenu stavebnu priemyslovku. Ake mam moznosti, pre ziskanie remeselnej zivnosti?

Dakunem za rady

Súvisiace témy: 

Živnosť a Slobodné povolanie zároveň

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Ako je to s odvodmi a DPH ak som živnostník (SZČO) a zároveň vykonávam aj umeleckú činnosť v rámci slobodného povolania?

1, Zaujíma ma, či budem platiť ZP a SP odvody za každé samostatne, alebo sa to považuje ako jeden celok a odvody sa budú odvíjať od celkových príjmov za obé činnosti?

2, Zaujíma ma ako to bude s DPH. Stanem sa platcom DPH keď dosiahnem strop príjmov z oboch dohromady, alebo pre každú jednú činnosť (živnostník a slob.povolanie) je tento strom nastavený samostatne?

 

Ďakujem

Súvisiace témy: 

Súkromná osoba - predaj

Diskusné fórum: 

Som súkromná osoba a venujem sa vo voľnom čase chove jedného neobvyklejšieho zvieratka. Chcela by som vytvoriť sadu pomôcok na chov týchto zvieratiek a 1-2 krát do roka predať zopár týchto sád na akvatera burze. Zisk by bol z toho minimálny (možno 200 eur ročne), ide mi skôr o uľahčenie chovu pre ostatných ľudí. Môžem predávať tieto veci ako súkromná osoba a aký doklad musím dať prípadnému kupujúcemu?

Súvisiace témy: 

Založenie živmosti

Diskusné fórum: 

Dobrý večer. Chcem vyrabať s predávať svoje výrobky. Napr. odliatky zo sádry, betónu, zdobené fľaše alkoholu, plienkové torty, kytice a vence z umelých materialov a j živých. Medzi ktoré voľné živnosti to patrí? Mohli by ste mi poradiť ako je to s prírodnými materialmi šišky, mach, čečina, gaštany... sko sa to fakturuje? Ďakujem za odpoveď Janka

Súvisiace témy: 

Založenie živnosti počas PN

Diskusné fórum: 

Potrebovala by som poradiť v mojej situácii - po ukončení pracovného pomeru u zamestnávateľa som v ochrannej dobe nastúpila na PN (od júla 2017). Môžem si počas PN založiť živnosť? Som povinná platiť odvody do ZP ako živnostník, keďže by som ostala na PN? Môžem po založení živnosti mať príjem na živnosť  a ostať naďalej PN ( práca by bola práca z domu) alebo musím ukončiť PN, aby som mohla bez zbytočných problémov pracovať na živnosť? ďakujem za Vaše rady.


 

Súvisiace témy: 

Platiť dane

Diskusné fórum: 

Dobrý večer som začiatočník v podnikaní ako je to daňové priznanie a dane mám si odkladať peniaze na platenie daní alebo keď budem dávať daňové priznanie ???? Alebo mi vrátia peniaze ako to je lebo tých paragrafoch sa nevyznám

Súvisiace témy: 

certifikát na permanentný make up.

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

robím permanentný make up - voľná živnosť (služby súvisiace so skrášľovaním tela),

Mám certifikát z kozmetiky (pre zamestnancov) a idem si robiť aj živnostenské skúšky.

Chcem školiť permanentný make up a dávať neakreditovaný certifikát.

Sama mám taký (zo Škótksa) a stačila epidemológia závažn.chorôb......

Čiže ak vydám neakreditovaný certifikáť dievčaťu (táto má konkrétne ak kozmetický kurz), otvoria jej voľnú živnosť?

 

Ďakujem krásne za RÝCHLU odpoveď.

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Začiatok podnikania