Začiatok podnikania

Ako začať podnikať

Zodpovedny zastupca v praxi

Diskusné fórum: 

Dobry den, zodpovedny zastupca môze mat aj druhy pracovny pomer alebo mat zivnost? Zodpovedny zastupca moze zamestnany aj na skrateny uväzok? Ked ano, tak ako to je praxi ked zamestnam zastupcu napr na 10hodin /tyzden pri remeselnej zivnosti? budem musiet ratat s kontrolami alebo to je bezna vec? Realne zastupca by nepracoval vo firme ani vyplatu nedostal iba raz za cas odmenu za ,,figurovanie,, v firme. :) Poradte mi hladam najlepsie, a financne najlacnejsiu variantu aby som mohol prevadzkovat firmu viazanu na odbornu sposobilost . Dakujem pekne za odpovede a za informacie :)

Súvisiace témy: 

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Začatie živnosti

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.Chcem sa Vás spýtať,začína mi živnosť(kozmetika,manikúra) ku dňu 20.1.2017 a nemám ešte kontrolu od hygieny.Chcela by som vediet či je správne mat už dátum začatia živnosti k dannému dňu.Ďakujem za radu

Súvisiace témy: 

Face painting

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Chcem sa spýtať: " Pri vykonávaní tejto živnosti musím niekde ohlasovať miesto podujatia kde budem práve pôsobiť, kedže nebudem mať žiadnu stálu prevádzku?" Pokladňu budem potrebovať asi tak ako aj iné služby (napr. kaderníctvo, či kozmetika). Ale dá sa vystaviť faktúra, ak si ma objedná usporiadateľ a ja nebudem od nikoho iného brať peniaze?

Vaše odpovede by mi veľmi pomohli. Ďakujem.

Súvisiace témy: 

podnikateľký plán

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať,či je dôležité vypracovať podnikateľský plán,keď si chcem založiť živnosť,ale niesom na ÚPSVaR.Momentálne som zamestnaná, tak chcem vedieť,či je aj v takomto prípade povinné mať vypracovaný podnikateľský plán. /či náhodou nenastali zmeny v zákonoch/.Ak nieje potrebný,čo a kde budú odomňa očakávať na rôznyh úradoch?

 

ďakujem

Soňa

 

 

 

Súvisiace témy: 

žiadosť o radu

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Naskytla sa mi príležitosť dostať do nájmu mobilný stánok. Mal by som záujem skúsiť ho využivať na začiatok na predaj vareného vína, hriateho, v jeseni burčiaku a podobne. Však to poznáte taká trhová klasika. Jedná sa o stánok uzavretý s potenciálom spraviť tam aj mieso na sedenie, po prípade aj dáke to rýchle občerstvenie neskôr (varená klobása, kukurica a pod.) Chcel by som sa opýtať čo by mi k tomu bolo treba ohľadom papierov( hygiena, povolenia registračná pokladnica atď.)  a akou formou by to bolo vhodnejšie ( živnosť/s.r.o.) .

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Začiatok podnikania