Začiatok podnikania

Ako začať podnikať

zivnost

Diskusné fórum: 

Mozem poprosit o informaciu,aku evidenciu musi viest zivnostnik? Jedna sa mi o zivnostnika,ktory raz za mesiac fakturuje za svoje sluzby a za fakturu dostava bud prostriedky na ucet pripadne v hotovosti. (Kniha vystv. A dosl. Faktur,pokladnicnu knihu ?)Dakujem za informacie.

Súvisiace témy: 

Živnosť

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, chcem sa informovať o tom či existuje nejaká forma živnosti - sprostredkovanie predaja bez nutnosti zakúpenia tovaru. Uvediem to na príklade: Firma A distribuuje ako veľkoobchod ale aj maloobchod s vlastím e-shopom hračky. Je možnosť v nejakej forme byť len sprostredkovateľ predaja? Čiže ja si vytvorím vlastný e-shop (firma B) , avšak nebudem mať tovar nakúpený a ani fyzicky na sklade. Ked mi príde objednávka bude odoslaná firme A, ktorá objednávku spracuje a odošle zákazníkovi.

Súvisiace témy: 

Online podnikanie - Veľká príležitosť s nízkymi nákladmi

Diskusné fórum: 

Rozbehni svoje vlastné online podnikanie ešte dnes. Rozbehni svoj vlastný eshop a začni zarábať. Zo začiatku privirobenie popri práci, časom plnohodnotný business. Dôležitý je kvalitný a spoľahlivý eshop s pekným vizuálnym dizajnom. Ak hľadáte eshop postavený na najpoužívanejšom eshopovom riešení na svete, za výhodnú cenu tak navštívte www.creeo.sk

Nemáte skúsenosti no láka vás predstava vlastného eshopu? Našim klientom s radosťou pomôžeme a poradíme v začiatkoch.

Súvisiace témy: 

Dovoz ˇˇdzusuˇˇ zo Srbska

Diskusné fórum: 

Dobry vecer, chcel by som sa opytat, dostal som ponuku zo Srbska predavat vlastne distribovat dzus ktory sa predava v lekarnach. Mam velky zaujem a vlastne ten dzus je z ovocia a je 100 percentne prirodny dzus. No ked ze nema ziadne skusenosti z colnicou a vsetkym ostatnym birokraciami. Co by som mal ako prve urobit? Aku zivnost potrebujem alebo rovno s.r.o. lepsie? Ja by som bol ich hlavny zastupca vlastne hlavy distributer na Slovensku.  

Súvisiace témy: 

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Začatie živnosti

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.Chcem sa Vás spýtať,začína mi živnosť(kozmetika,manikúra) ku dňu 20.1.2017 a nemám ešte kontrolu od hygieny.Chcela by som vediet či je správne mat už dátum začatia živnosti k dannému dňu.Ďakujem za radu

Súvisiace témy: 

Face painting

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Chcem sa spýtať: " Pri vykonávaní tejto živnosti musím niekde ohlasovať miesto podujatia kde budem práve pôsobiť, kedže nebudem mať žiadnu stálu prevádzku?" Pokladňu budem potrebovať asi tak ako aj iné služby (napr. kaderníctvo, či kozmetika). Ale dá sa vystaviť faktúra, ak si ma objedná usporiadateľ a ja nebudem od nikoho iného brať peniaze?

Vaše odpovede by mi veľmi pomohli. Ďakujem.

Súvisiace témy: 

podnikateľký plán

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať,či je dôležité vypracovať podnikateľský plán,keď si chcem založiť živnosť,ale niesom na ÚPSVaR.Momentálne som zamestnaná, tak chcem vedieť,či je aj v takomto prípade povinné mať vypracovaný podnikateľský plán. /či náhodou nenastali zmeny v zákonoch/.Ak nieje potrebný,čo a kde budú odomňa očakávať na rôznyh úradoch?

 

ďakujem

Soňa

 

 

 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Začiatok podnikania