Živnosť, SZČ0

Živnosť, SZČ0

nová živnosť a odvody

Diskusné fórum: 

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom odvodov. Živnosť som mala od r.2011 do r.2016, pozastavená bola 2013-2016 a v roku 2016 som ju ukončila - tu mi nevychádzalo za celé obdobie platiť soc.odvody. Teraz mám ponuku práce kde však živnosť budem potrebovať, preto ma zaujíma ako to bude s odvodmi teraz? Živnosť si budem vytvárať novú. Budem platiť z predchádzajúcej živnosti , nadviaže sa na to alebo sa to bude brať ako úplne nová živnosť? Podnikateľská činnosť bude úplne iná ako predtým. Ďakujem za info

Súvisiace témy: 

Živnosť popri zamestnaní

Diskusné fórum: 

Aké povinnosti má živnostník popri zamestaní, ak svoju živnosť nevyužíva resp. príjem na živnosť je nulový . Vzniká povinnosť platiť zdravotné , dôchodkové alebo sociálne poistenie? Všetko už za mna platí zamestnávateľ tak som si neni istá. 

Súvisiace témy: 

Face painting

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Chcem sa spýtať: " Pri vykonávaní tejto živnosti musím niekde ohlasovať miesto podujatia kde budem práve pôsobiť, kedže nebudem mať žiadnu stálu prevádzku?" Pokladňu budem potrebovať asi tak ako aj iné služby (napr. kaderníctvo, či kozmetika). Ale dá sa vystaviť faktúra, ak si ma objedná usporiadateľ a ja nebudem od nikoho iného brať peniaze?

Vaše odpovede by mi veľmi pomohli. Ďakujem.

Súvisiace témy: 

Kozmetika kontaminovany odpad

Diskusné fórum: 

Dobrý večer, som začinajúca kozmetička, na otvorenie salonu musím mať vypracovaný prevádzkový poriadok, no potrebujem poradiť...vie mi niekto odporúčiť, poradiť s kým mám uzatvoriť zmluvu na kontaminovaný odpad? ( použitá ihla a podobne) ? Pýtala som sa aj v lekárniach a nikde nič..aj pri doktoroch no zatiaĺ som neuspela....ide len o zmluvu

Súvisiace témy: 

podnikateľký plán

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať,či je dôležité vypracovať podnikateľský plán,keď si chcem založiť živnosť,ale niesom na ÚPSVaR.Momentálne som zamestnaná, tak chcem vedieť,či je aj v takomto prípade povinné mať vypracovaný podnikateľský plán. /či náhodou nenastali zmeny v zákonoch/.Ak nieje potrebný,čo a kde budú odomňa očakávať na rôznyh úradoch?

 

ďakujem

Soňa

 

 

 

Súvisiace témy: 

zalozenie zivnosti - platca DPH alebo nie

Diskusné fórum: 

Dobry den prajem!

Potreboval by som radu ohladom zalozenia zivnosti konktretne ci musim byt platcom DPH alebo nemusim, pokial by som dovazal tovar z tretich krajim teda z ciny a nasledne ho predaval na SK a europskom trhu. dakujem az odpoved

Súvisiace témy: 

zmluvna pokuta

Diskusné fórum: 

Dobry den,

 

 Neviem ci to tu patri, ale potreboval by som poradit. Medzi sro a szčo je uzatvorená zmluva o spolupráci. V zmluve je odsek, kde je zmluvná pokuta pre odstupenie od zmluvy - teda ten ktorý od zmluvy odstupí - musí uhradiť zmluvnu ponukutu. Podotikám, zmluvná pokuta je na odstupenie, nie na porušenie povinnosti. Chcem sa ale opýtať, je toto v zmluve v poriadku? Môže byť uložená táto pokuta pri dôvodnom odstupení od zmluvy?

 

Ak máte nejaké skúsenosti, alebo niečo o tom viete Ďakuejm za odpovede. 

Súvisiace témy: 

Praca na zmluvu o dielo - preklady

Diskusné fórum: 

Dobry den, potrebovala by s radu ohladom viacerych veci. V tomto roku som zarobila 2650 eur na zmluvu o dielo na preklady v cudzom jazyku. Mam povinnost v marci podat danove priznanie? Z akej sumy zaplatim dane? A treba pripadne prilozit k dan. priznaniu aj nejeke prilohy? Niektore zmluvy som totizto uzavrela pisomne a ine ustne. K ustnym mam iba potvrdenie o prijati objednavky. Chcem sa este spytat, ci zakon nejako definuje, co je prilezitoatny prijem, pripadnu frekvenciu?

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Živnosť, SZČ0