Živnosť, SZČ0

Živnosť, SZČ0

Odvody do socialne poistovne

Diskusné fórum: 


Dobry den. Som zivnostnik a doteraz som si platila dobrovolne odvody do socialnej poistovne (minimum), kedze moje podnikatelske prijmy nepresahovali vysku 5000+ eur rocne a nemala som povinnost si ich platit. Ak mam uz zaplatene odvody 15 rokov, z coho prameni, ze minimalny dochodok by mi po dovrseni 62 rokov mal byt vyplacany, mozem sa rozhodnut a neplatit si ich dalej? A keby som si ich nadalej dobrovolne platila (minimum), bude nejaky rozdiel vo vyske vyplacaneho starobneho dochodku, medzi zaplatenym minimom 15 rokov alebo 35 rokov ?
Dakujem
 

Súvisiace témy: 

Živnosť a Slobodné povolanie zároveň

Diskusné fórum: 

Dobrý deň. Ako je to s odvodmi a DPH ak som živnostník (SZČO) a zároveň vykonávam aj umeleckú činnosť v rámci slobodného povolania?

1, Zaujíma ma, či budem platiť ZP a SP odvody za každé samostatne, alebo sa to považuje ako jeden celok a odvody sa budú odvíjať od celkových príjmov za obé činnosti?

2, Zaujíma ma ako to bude s DPH. Stanem sa platcom DPH keď dosiahnem strop príjmov z oboch dohromady, alebo pre každú jednú činnosť (živnostník a slob.povolanie) je tento strom nastavený samostatne?

 

Ďakujem

Súvisiace témy: 

Živnosť A1, ako to funguje?

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

rád by som sa informoval, ako je to so živnosťou A1.

Je vážne nevyhnutné podnikať 2 mesiace na Slovensku,
alebo sa to dá obísť tak, že vystavím niekomu 2 faktúry a budem ich môcť doložiť na SP?

Nemám osobné skúsenosti so živnosťou,
ale rád by som odišiel pracovať do zahraničia, kde je však A1 nevyhnutná.

Ďakujem za skoré odpovede!

S pozdravom,
Martin

Súvisiace témy: 

Založenie živnosti počas PN

Diskusné fórum: 

Potrebovala by som poradiť v mojej situácii - po ukončení pracovného pomeru u zamestnávateľa som v ochrannej dobe nastúpila na PN (od júla 2017). Môžem si počas PN založiť živnosť? Som povinná platiť odvody do ZP ako živnostník, keďže by som ostala na PN? Môžem po založení živnosti mať príjem na živnosť  a ostať naďalej PN ( práca by bola práca z domu) alebo musím ukončiť PN, aby som mohla bez zbytočných problémov pracovať na živnosť? ďakujem za Vaše rady.


 

Súvisiace témy: 

Platiť dane

Diskusné fórum: 

Dobrý večer som začiatočník v podnikaní ako je to daňové priznanie a dane mám si odkladať peniaze na platenie daní alebo keď budem dávať daňové priznanie ???? Alebo mi vrátia peniaze ako to je lebo tých paragrafoch sa nevyznám

Súvisiace témy: 

Odpracovana praca bez pridanej volnej zivnosti

Diskusné fórum: 

Zdravim!

Ak je toto duplicitny prispevok dajte mi vediet a bloknite to resp zmazte. Ospravedlnujem sa ale komentov k volnej zivnosti je vela tak som ich neprechadzal vsetky. 

Trapi ma nasledovna situacia:

Súvisiace témy: 

Slovensky zivnostnik v DE

Diskusné fórum: 

Dobry den , prosim vas o radu ako slovensky zivnostnik zamerany na elektroinstalacie chcem pracovat priamo pre nemecku firmu , otazka znie kolko na slovensku zivnost mozem robit v nemecku ake su podmienky atd bez toho aby som do nemecka musel nieco odvadzat atd a nemal neskor nejake podlznosti voci nemecku .. ? Dakujem za odpoved pekny den

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Živnosť, SZČ0