Živnosť, SZČ0

Živnosť, SZČ0

Živnosť A1, ako to funguje?

Diskusné fórum: 

Dobrý deň,

rád by som sa informoval, ako je to so živnosťou A1.

Je vážne nevyhnutné podnikať 2 mesiace na Slovensku,
alebo sa to dá obísť tak, že vystavím niekomu 2 faktúry a budem ich môcť doložiť na SP?

Nemám osobné skúsenosti so živnosťou,
ale rád by som odišiel pracovať do zahraničia, kde je však A1 nevyhnutná.

Ďakujem za skoré odpovede!

S pozdravom,
Martin

Súvisiace témy: 

Založenie živnosti počas PN

Diskusné fórum: 

Potrebovala by som poradiť v mojej situácii - po ukončení pracovného pomeru u zamestnávateľa som v ochrannej dobe nastúpila na PN (od júla 2017). Môžem si počas PN založiť živnosť? Som povinná platiť odvody do ZP ako živnostník, keďže by som ostala na PN? Môžem po založení živnosti mať príjem na živnosť  a ostať naďalej PN ( práca by bola práca z domu) alebo musím ukončiť PN, aby som mohla bez zbytočných problémov pracovať na živnosť? ďakujem za Vaše rady.


 

Súvisiace témy: 

Platiť dane

Diskusné fórum: 

Dobrý večer som začiatočník v podnikaní ako je to daňové priznanie a dane mám si odkladať peniaze na platenie daní alebo keď budem dávať daňové priznanie ???? Alebo mi vrátia peniaze ako to je lebo tých paragrafoch sa nevyznám

Súvisiace témy: 

Odpracovana praca bez pridanej volnej zivnosti

Diskusné fórum: 

Zdravim!

Ak je toto duplicitny prispevok dajte mi vediet a bloknite to resp zmazte. Ospravedlnujem sa ale komentov k volnej zivnosti je vela tak som ich neprechadzal vsetky. 

Trapi ma nasledovna situacia:

Súvisiace témy: 

Slovensky zivnostnik v DE

Diskusné fórum: 

Dobry den , prosim vas o radu ako slovensky zivnostnik zamerany na elektroinstalacie chcem pracovat priamo pre nemecku firmu , otazka znie kolko na slovensku zivnost mozem robit v nemecku ake su podmienky atd bez toho aby som do nemecka musel nieco odvadzat atd a nemal neskor nejake podlznosti voci nemecku .. ? Dakujem za odpoved pekny den

Súvisiace témy: 

Mobilný (športový) MASÉR (mimo zdravotníctva) - podnikanie

Diskusné fórum: 

Dobrý deň.

Rada by som sa spýtala, že ak plánujem podnikať ako mobilný (športový) masér (mimo zdravotníctva), či mi JKM (živnostenský úrad) po prihlásení pridelí IČO automaticky, (resp. mi ho obnoví, nakoľko som podnikala už v minulosti v inom obore a IČO som už mala pridelené), alebo IČO ako mobilný masér, čiže SZČO (bez živnostenského listu?) nepotrebujem, vzhľadom k tomu, že si neplánujem otvárať žiadnu prevádzku. Je v tom prosím vôbec nejaký rozdiel, či by som ho mala ako mobilný masér pridelené, alebo nie? 

Súvisiace témy: 

Stránky

Odoberať RSS - Živnosť, SZČ0