Home Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Bývam vo Francúzsku, živnosť na Slovensku

Táto téma obsahuje 0 odpovedí, má 1 hlas, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  martang pred 9 rokmi, 10 mesiacmi.

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #21012

  martang
  Participant

  Dobrý deň, nemám žiadnu skúsenosť so živnosťou, ak mi vie niekto poradiť budem mu veľmi vďačná. Mám štátne občianstvo SR, trvalý pobyt na Slovensku, bývam vo Francúzsku, kde som sa vydala. Pretože som sa nemohla s VŠ zamestnať – lebo nemám pracovné povolenie, som prihlásená na zdravotné poistenie na manžela. Minulý rok som začala pracovať na dohodu pre jednu Švajčiarsku spoločnosť, kde som vedená ako jednateľ firmy. Teraz uvažujem, o živnosti na Slovensku s tým, že by som im práce fakturovala. 1. Neviem aké povinnosti by pre mňa z toho vyplynuli, čo sa týka odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne. 2. Chcem byť zdravotne poistená vo Francúzsku, lebo by mi to skomplikovalo život. Zdržiavam sa väčšiu časť roka vo Francúzsku. 3. V čom by mohlo byť pre mňa výhodné mať živnosť na Slovensku? Na Slovensku chcem vlastniť obchodnú licenciu, pre Švajčiarsku spoločnosť robiť manažérske práce ohľadom organizovania svadieb v Čechách, Švajčiarsku a Francúzsku. 4. Ako by som riešila vybavovanie po úradoch, keď sa na Slovensku zdržiavam málo. Môžem niekoho splnomocniť na zastupovanie? Sú na to nejaké predpísané tlačivá?
  Ďakujem :-)

Zobrazuje sa príspevok 1 (z 1 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.