Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  smausina pred 10 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #20966

  smausina
  Participant

  Dobry den. Robim software pre stroje a chcela by som si zalozit zivnost. Je mmozne dat ako predmet cinnosti tvorbu softwaru a nalsedne poradenstvo alebo je to chranene autorskym zakonom? Ide v tomto pripade o volnu zivnost? Potrebujem na to nejake specialne potvrdenia? Dakujem vopred za radu.

  #24936

  Anonymný

  „Tvorba softvéru“ nemôže byť ako predmet živnosti, lebo to nespadá pod živnosenský, ale pod autorský zákon. Radím vám dať si do živnosti ako predmet činnosti „Počítačové služby“. To je dostatočne všeobecné a spadá pod to všetko, čo potrebujete. Je to voľná živnosť a nepotrebujete na to nič dokladovať. Prípadne to ešte prekonzultujte na živnostenskom úrade, tam vám tiež poradia bez problémov.

  #24945

  smausina
  Participant

  dakujem velmi pekne za radu.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.