Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Dotácia na výrobu okrasných medovníčkov

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  imported_Pavol Varhanik pred 6 rokmi, 3 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #22452

  dada-danka
  Participant

  Pekny dnik,rada by som začala podnikať v potravinárskom odvetví teda presne s okrasnými medovničkami .Mám pomerne dosť skuseností a aj zaujemcov o taketo kreativne umenie a tak sa chcem spytať či je reálna možnosť získat dotácie aj na takýto druh podnikateľskej činosťi a čo všetko možno nakupiť za dotacie a či vobec je možnosť získať aj na taketo podnikanie dotácie.

  #27511

  Najčastejšie ľudia využívajú príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť z úradu práce. Je tam podmienka byť evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný najmenej 3 mesiace.

  Príspevok sa môže použiť na výdavky súvisiace s podnikaním a na zdravotné a sociálne poistenie. Tieto plánované výdavky musia byť uvedené v podnikateľskom zámere a schválené úradom práce.

  Nie je asi možné vymenovať, na čo všetko konkrétne sa príspevok smie použiť, lebo pri každom type podnikania je potrebné niečo iné. Nesmie sa ale použiť napr. na vratnú daň z pridanej hodnoty, úroky z dlhov, nákup nábytku, dopravných prostriedkov, infraštruktúry, nehnuteľností a pozemkov. Na všetko ostatné sa v princípe použiť smie, všetko ale musí byť najskôr schválené v rámci podnikateľského zámeru.

  Výška príspevku býva cca 4000 eur – je to rôzne v záislosti od regiónu a iných podmienok.

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.