Home 2 Diskusné Fóra Diskusia o podnikaní, otázky a odpovede, porada Osobná doprava – živnosť popri zamestnaní

Táto téma obsahuje 5 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  roman77 pred 7 rokmi, 4 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 6 - 1 cez 6 (z 6 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #21764

  roman77
  Participant

  Dobry den,chcel by som poradiť chcem si otvoriť živnosť na osobnú dopravu.Chcem sa opytat či musím mat polepené auto doprava alebo staci len cislo a či mozem mat živnosť keď som zamestnaný či treba aj taxameter a či si robím aj odvody do poisťovni keď som zamestnaný.Dakujem za radu

  #26187

  arrow
  Participant

  Ak máte na mysli živnosť Cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie – nie taxi, tak nemusí byť auto polepené ničím. Taxameter netreba.

  Živnosť popri zamestnaní môžete mať. Odvody sa platia od druhého roku podnikania podľa príjmu v predchádzajúcom roku. Do sociálnej poisťovne sa zatiaľ nemusíte prihlasovať, až v nasledujúcom roku. Ale do zdravotnej poisťovne sa musíte prihlásiť ako živnostník do 8 dní od začiatku podnikania, aj keď zatiaľ odvody platiť nebudete.

  #26188

  Anonymný
  #26196

  roman77
  Participant

  Dakujem pekne a prosím Vas netreba ani prijmove bloky? Takže staci si len otvoriť živnosť na osobnú prepravu do 9 miest na sedenie.

  #26197

  arrow
  Participant

  Príjmové doklady by ste mali používať.

  #26206

  roman77
  Participant

  Dakujem velmi pekne za pomoc

Zobrazujú sa príspevky 6 - 1 cez 6 (z 6 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Zatvoriť menu
Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém. Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť. Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo. Ďakujeme za pochopenie.