Ohlasovacie živnosti

Ohlasovacie živnosti sú tie živnosti, ktoré sa smú prevádzkovať na základe ohlásenia živnostenskému úradu. Pri ohlasovaní niektorých živností je potrebné predložiť doklady preukazujúce odbornú spôsobilosť na vykonávanie týchto živností.

Medzi ohlasovacie živnosti patria:
– remeselné živnosti
– viazané živnosti
– voľné živnosti

Druhy živností

Tento článok má 4 komentárov

 1. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na založenie ohlasovacej živnosti. Chcela by som si založiť živnosť na vedenie účtovníctva. Podľa Zákonníka práce:
  § 83
  Výkon inej zárobkovej činnosti
  (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

  V predmete činnosti môjho zamestnávateľa je aj: činnosť účtovných a ekonomických poradcov. Je teda potrebné, aby som k založeniu tejto živnosti doložila aj písomný súhlas môjho zamestnávateľa?
  Ďakujem za odpoveď.

 2. Potrebujem pomoc, Moja žena je vyučená kozmetička vizážistka s maturitou a chce mať na to živnosť, prosím o radu ako na to?
  Ďakujem Pagi.

 3. dobrý deň, chcela by som sa spýtať ,chcem si otvoriť obchodík s oblečením musím mať prax alebo školu ako predavačka alebo také niečo ?

Pridaj komentár

Zatvoriť menu

Tieto webové stránky nedávno prešli na nový lepší systém.

Heslá zo starého systému do nového nie je možné preniesť.

Preto je potrebné, aby si používatelia, ktorí sa zaregistrovali ešte na starom systéme, vytvorili nové heslo.

Ďakujeme za pochopenie.